Tetkik Süreci

Tetkik sırasında Düzeltici Faaliyet İstekleri (DFİ) minör ve majör olarak sınıflandırılır. Müşterinin sisteminde kritik faaliyetlerin dışında prosedürlerinde veya iş talimatlarında oluşan eksiklikler Minör uygunsuzluklardır. Standardın bir ana veya bir alt maddesi uygulanmıyorsa ve uygunsuzluklar tekrar eden uygunsuzluklarsa bunlara Majör Düzeltici Faaliyet açılır. Bazı durumlarda kritik bir faaliyetteki tek bir uygunsuzluk ürün kalitesini veya müşteri memnuniyetini etkiliyorsa bu da Majör olarak tanımlanır.

Gözlem iyileştirme için bir tavsiye olabilir, yerine getirmek zorunlu değildir. Minör ve Majör Düzeltici Faaliyet istekleri müşteriye denetim sonrasında imzalatılmalı, belgelendirme öncesi belirlenen faaliyetler müşteri tarafından tamamlanmalıdır. AJA Belgelendirme de uygunsuzlukların kapatılma süresi 2 (iki) ayı geçemez aksi takdirde denetim tekrarlanır.   

TALEP GÖNDERİN
×

Destek Hattı

Kalite Yönetim Sistemleri
  TR - +90 (216) 598 20 00
  ajaturk@ajaturk.com

Müracaat Gönder

Referanslarimiz


AKREDİTASYONLARIMIZ

Owned by AJA TURKEY Owned by AJA UK Owned by AJA UK Owned by AJA Singapore Owned by AJA NEDERLAND Owned by AJA Philippines Owned by AJA Thailand