Mustafa Yılmaz
AJA  Genel Müdürü/Maden Mühendisi
Lisans eğitimini Hacettepe Üniversitesi, Maden Mühendisliği Bölümü’nde tamamlamıştır. Profesyonel kariyer hayatına 1994 yılında Türk Standartları Enstitüsü’nde Mühendis olarak başlayan Mustafa Yılmaz, 2002 yılına kadar ürün belgelendirme ve sistem belgelendirmede Baş Denetçi statüsünde çalışmıştır. Mustafa Yılmaz, 2003 yılında AJA Belgelendirme Türkiye temsilciliğini almış ve belgelendirme faaliyetlerine başlamıştır. Kariyer hayatı boyunca çok sayıda firmada eğitim ve denetim tecrübesine sahip olup, 2003 yılından itibaren AJA Belgelendirme’de Genel Müdür olarak görevini sürdürmektedir.
Denetim ve belgelendirme sektöründe kalifiye denetçi yetişmesine katkı sağlamak amacıyla büyük bir eğitim kuruluşu olan RICI Kanada firmasının AJA ile işbirliği yaparak Türkiye de IRCA onaylı eğitimler vermesi için 2015 yılında gerekli çalışmaları tamamlamıştır.
Eğitimde dünyada önemli iki onay kuruluşundan biri olan IRCA tarafından onaylı Baş Eğitmen olan Mustafa Yılmaz, AJA Belgelendirme de aktif olarak Baş Denetçi eğitimlerinde görev almaktadır. IRCA tarafından onaylı olduğu eğitimler : ISO 9001, ISO 14001 ve OHSAS 18001 Baş denetçi eğitimleridir.

Cansel Tırpan Okan
AJA Belgelendirme Müdürü  /Gıda Mühendisi
Lisans eğitimini Hacettepe Üniversite Gıda Mühendisliği’nde 2004 yılında tamamlamış 2005 yılında profesyonel iş hayatına atılmıştır.  
Özel sektörde üretim ve kalite güvence alanında çalıştıktan sonra denetçilik kariyerine başlamıştır. Gıda kontrol kuruluşlarında hijyen ve tedarikçi denetimleri gerçekleştirmiştir.
Bu kapsamda, çok sayıda hipermarket zinciri, AVM, restoran, fırın, fabrika,  catering, pastane-cafe denetimleri gerçekleştirmiştir. Ayrıca hipermarket ve restoran zincirlerinin proje yöneticiliğini yapmıştır. Yasal mevzuatlara uygun ürün spesifikasyonlarının oluşturulmasında görev almıştır.
 ISO 22000, BRC, IFS ve mevzuatlar konusunda yurtiçi ve yurtdışından eğitimler almıştır. 2010 yılından itibaren AJA Belgelendirmede ISO 9001, ISO 22000,  ISO 14001 ve BS OHSAS 18001 standartlarında baş denetçi olarak görev almaktadır.2014 yılı  ocak ayından buyana AJA Belgelendirme Mudürlüğü görevini sürdürmektedir. IRCA tarafından onaylı olduğu eğitim ISO 22000 Baş Denetçi Eğitimidir.

A. İrfan Fenercioğlu

AJA  Eğitim Müdürü / Makina Mühendisi
A. İrfan Fenercioğlu, lisans eğitimini Orta Doğu Teknik Üniversitesi, Makina Mühendisliği Bölümü’nde tamamladıktan sonra American Society for Quality (ABD) Kalite Mühendisliği (CQE) üzerine sertifika programına katılmıştır. Profesyonel iş hayatına ilk olarak Baytur İnşaat firmasının Misratah – Libya projesinde Mekanik Bakım Şefi olarak başlayan İrfan Fenercioğlu, Anadolu Isuzu Otomotiv şirketinde; Tasarım Mühendisi, Kataforez Boya Tesisi Proje Koordinatörü ve Kalite Müdür Yardımcısı olarak 10 yıl  görev yapmıştır. Daha sonra HBS Technologies, Detroit (ABD)’de Kalite Yöneticisi olarak çeşitli projelerde görev almış, Ford için Q1 belgesinin alınmasında ve firmanın 2004 yılı Lear Coorperation en iyi tedarikçi ödülü almasında önemli katkılarda bulunmuştur. Yine Detroit ABD’de General Motors için Proje Saha Destek Mühendisi olarak görev almıştır. Türkiye’ye dönüşünde uluslar arası bir belgelendirme kuruluşunda Baş Denetçi statüsünde denetimlerde görev almıştır. Baymak Makine firmasında 7 yıl süre ile BDR Therma Group Kalite Güvence Müdürü olarak çalışmıştır. Otomotiv sektöründe FIEV proses denetçiliğinin yanı sıra; IPK, APQP, MSA, FMEA konularında uygulama ve tecrübe sahibi olan A. İrfan Fenercioğlu otomotiv ve makina sektöründeki değerli bilgi birikimi ve tecrübeleri ile AJA Akademi’de eğitimler vermektedir.
A. İrfan Fenercioğlu, halen AJA Akademi’de Eğitim Müdürlüğü görevinin yanı sıra AJA Belgelendirme şirketinin Baş Denetçi kadrosunda aktif olarak denetimlerde görev almaktadır. IRCA tarafından onaylı olduğu eğitimler : ISO 9001 Baş denetçi eğitimidir.

Faruk Sağlam
AJA Satış Müdürü /Elektrik Mühendisi 
Faruk Sağlam, lisans eğitimini Karadeniz Teknik Üniversitesi Elektrik/Elektronik  Mühendisliği Bölümü’nde tamamlamıştır. 1986 yılında profesyonel çalışma hayatına atılan Faruk Sağlam, haberleşme sektörünün lider kuruluşlarından Alcatel Teletaş  firmasının  üretim departmanında 18 yıl görev yapmıştır. Sonrasında Kaymazlar  kablo firmasında  4 yıl  işletme sorumluluğu görevinde bulunmuştur. Dijital santral, haberleşme ekipmanları  ,ankesörlü telefon ve kablo üretimi ve testleri  konusunda tecrübeli olup, yeterince yetkinliğe sahiptir.
 Faruk Sağlam, 2005 yılından itibaren AJA Belgelendirme de Baş Denetçi olarak  görev almaktadır.ISO 27001 Baş Denenetçi eğitmenidir.

Musa Yıldırım
Gıda Mühendisi/Baş Denetçi 
AJA Belgelendirme kadrosunda Baş Denetçi ve eğitmen olarak görev yapan Musa Yıldırım , lisans eğitimini 1997 yılında 19 Mayıs Üniversitesi Gıda Mühendisliği Bölümü’nde tamamlamıştır. 1998-99 yıllarında yedek subay olarak askerlik görevini tamamlamıştır.1999 – 2007 yıllarında çeşitli gıda firmalarında üretim ve  yönetim sistemleri müdürü olarak çalışmış. 2007 yılından  buyana  AJA Belgelendirmede  Baş Denetçi kadrosunda aktif olarak denetimlerde görev almaktadır.ISO 22000 Baş Denetçi eğitmenidir.


Hande Çankaya Gülşeni
Pazarlama Müdürü/ Çevre Mühendisi
İstanbul Teknik Üniversitesi Çevre Mühendisliği bölümünü bitiren Hande Çankaya Gülşeni, İstanbul Bilgi Üniversitesinde İşletme üzerine İngilizce olarak yüksek lisans yapmıştır. İş hayatına 2000 yılında Kiplas’da Teknik Birim Sorumlusu olarak başlamış ve bu kapsamda kimya sektöründe faaliyet gösteren çeşitli firmalara yönelik olarak çevre ve iş güvenliği konularında eğitim ve danışmanlık hizmetlerinde bulunmuştur. Okan Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi’nde 2005 yılında açılan İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitim Programında eğitmenlik yapmıştır. 2006 yılında, KKTC’de eğitim veren bir üniversitenin İstanbul’da Kariyer Merkezi’nin kurulumunda çalışarak, direktörlüğünü yürütmüştür. Aynı zamanda otomotiv sektöründe yarı zamanlı iş güvenliği uzmanı olarak görev yapmış olup, çalışanlara yönelik iş güvenliği eğitimleri vermiştir. 2010 yılından itibaren 3 yıl süreyle Akfensu Arbiogaz Dilovası Arıtma tesisinde çevre mühendisi olarak çalışmış, çalışanlara yönelik sektörle ilgili çeşitli eğitimler vermiştir. 2013 yılında Tez Medikal OSGB tarafından görevlendirmeyle Aygaz A.Ş.’de İş Güvenliği Uzmanı olarak çalışma hayatına devam etmiştir. Bu kapsamda da yine yasal olarak yürütülmesi gereken iş güvenliği uzmanlığı görev ve yetkileriyle birlikte çalışanların İş Güvenliği eğitimlerini de vermiştir. Uluslararası bir çevre firmasında İş Geliştirme Müdürü olarak çalıştıktan sonra halen AJA Belgelendirme şirketinde Pazarlama Müdürü olarak görev yapmaktadır. Çevre, İş Sağlığı ve Güvenliği ile Kalite Yönetim Sistemlerinin kurulumu ve yürütümü ile ilgili bilgi, eğitim ve deneyim sahibi olan Hande Çankaya Gülşeni, aynı zamanda A sınıfı İş Güvenliği Uzmanı ve Çevre Görevlisidir.ISO 14001 ve BS OHSAS 18001 Baş denetçi eğitmenidir. 

Özge Askan
Pazarlama ve Müşteri Temsilcisi / Gıda Mühendisi

AJA Belgelendirme kadrosunda Baş Denetçi ve Eğitmen olarak görev yapan Özge Askan, lisans eğitimini Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesi Süt Teknolojisi Bölümü'nde tamamlamıştır. 2004 yılında profesyonel çalışma hayatına atılan Özge Askan gıda endüstrisinin lider kuruluşlarından Sütaş, Yörsan ve Kahve Dünyası firmalarında üretim ve kalite departmanlarında önemli görevlerde bulunmuştur. Proses ve ürün geliştirme konusunda tecrübe sahibi olan Özge Askan yurt içi ve yurt dışında eğitimler almış olup çeşitli projelerde görevler almıştır. Çalıştığı kuruluşlarda almış olduğu eğitimlerle gıda hijyeni, iyi üretim uygulamaları ve BRC konusunda yetkinliğe sahiptir.
Özge Askan 2014 yılından itibaren AJA Belgelendirmede ISO 9001, ISO 22000,  ISO 14001 ve BS OHSAS 18001 standartlarında baş denetçi olarak görev almaktadır.


Onur Aksoy
Pazarlama Sorumlusu /Uzman Biyolog/ Kalite Yönetim Uzmanı
AJA Belgelendirme kadrosunda 2014 yılından beri görev yapan Onur Aksoy, lisans eğitimini 19 Mayıs Üniversitesi Biyoloji bölümü’nde tamamlamıştır. Daha sonra Afyon Kocatepe üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsünde Mikrobiyoloji alanında yüksek lisans yaparak Uzman Biyolog olma hakkını kazanan Onur Aksoy, bu esnada üniversitede laboratuvar sorumluluğu görevini de üstlenmiştir. 2016/2017 yılları arasında Sakarya Üniversitesi-Fen Bilimleri Enstitüsü Endüstri Mühendisliği- Kalite Yönetimi alnında 2. Yüksek lisansını yapan Onur Aksoy bitirme projesi olarak ISO 9001:2015 başlığında çalışma yaparak mezun olmuş ve Kalite Yönetim Uzmanı unvanını almaya hak kazanmıştır.  Kısa bir süre gıda sektöründe çalıştıktan sonra 2012 yılında kalite denetim alanında görev almaya başlayan Onur Aksoy  aynı zamanda İş güvenliği Uzmanı olup, halen AJA Belgelendirme şirketinin Baş Denetçi kadrosunda aktif olarak denetimlerde görev almakta ve ISO 17025 eğitimleri vermektedir.


Duygu GÜLMEZ
Planlama Yardımcısı / Çevre Mühendisi
Lisans eğitimini Kocaeli Üniversitesi'nde 2011 yılında tamamlamıştır. 2015 yılına kadar kentsel ölçekli atıksu ve içme suyu arıtma tesisi projelendirme, inşaat ve taahhüt  alanında faaliyet gösteren firmada çevre mühendisi olarak çeşitli görevlerde çalışmıştır.
Daha sonra yine su arıtma sektöründe çelik makina üretimi alanında faaliyet gösteren, arıtma ekipmanları dizaynı, üretimi ve satışını gerçekleştiren uluslararası  bir kurumda satış mühendisi olarak 2 yıl görev almıştır.
Aynı zamanda C sınıfı iş güvenliği uzmanı olmakla birlikte 2017 yılından bu yana AJA Belgelendirme'de planlama sorumlusu olarak çalışmakta, ISO 14001 Çevre standardında temel eğitim vermektedir.

TALEP GÖNDERİN
×

Destek Hattı

Kalite Yönetim Sistemleri
  TR - +90 (216) 598 20 00
  ajaturk@ajaturk.com

Müracaat Gönder

Referanslarimiz


AKREDİTASYONLARIMIZ

Owned by AJA TURKEY Owned by AJA UK Owned by AJA UK Owned by AJA Singapore Owned by AJA NEDERLAND Owned by AJA Philippines Owned by AJA Thailand